Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Otmuchowie

Świadczenia Rodzinne

Ośrodek Pomocy Społecznej Dział Świadczeń Rodzinnych informuje że:

w sprawie uzyskania Świadczeń Rodzinnych

 

  • od 1 listopada 2015r. kryterium dochodowe wynosi 674,00 zł. na osobę w rodzinie, w przypadku gdy członkiem rodziny jest dziecko posiadające orzeczenie o niepełnosprawności dochód wynosi 764,00 zł. na osobę w rodzinie, w przypadku gdy dochód rodziny przekracza kwotę uprawniającą stosowany jest art.5 ust.3 ustawy o świadczeniach rodzinnych tzw. "złotówka za złotówkę"
  • Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy będą przyjmowane od dnia 1 sierpnia danego roku.
  • W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 30 listopada.
  • W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami od dnia 1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 31 grudnia.
  • W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne nanowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 listopada danego roku, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.
  • Złożenie wniosku po dacie 30 listopada  danego roku skutkuje wypłatą świadczeń od tego miesiąca. 

 

 

 Wnioski o świadczenia rodzinne można składać również drogą elektroniczną poprzez 

portal informacyjno-usługowy Emp@tia

 

empatia

 

Godziny Pracy Ośrodka

poniedziałek - 8.00 - 16.00

wtorek       - 7.00 - 15.00

środa        - 7.00 - 15.00

czwartek     - 7.00 - 15.00

piątek       - 7.00 - 15.00

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny